portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Nad Wodą - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Bezpieczeństwo na osiedlu » Forum » Ochrona
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Ochrona

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
manago 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Paź 15, 2009 15:07
Posty: 4
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Czw Paź 15, 2009 15:15    Temat postu: Ochrona

Witam wszystkich. Jako mieszkaniec osiedla mam pytanie do współmieszkańców- co sądzicie o 'ochronie' naszego osiedla?
Moim zdaniem koszty na nie ponoszone (zliczając ogólną kubaturę osiedla to ok. 30 tysięcy miesięcznie, płącimy od m2) to zwykła kpina- kilku Panów siedzi w budce, a za swoją misję uznają kontrolowanie przepustek wjazdowych. Dochodzi do takich absurdów jak wczoraj- zamówiłem pizze, przyjeżdza dostawca- a następca Chucka Norrisa każe dostawcy zostawić samochód przed szlabanem i zasuwać piechotą. Mieszkam w bloku 77, więc biedak kawaałek miał.
Ponawiam pytanie- czy Waszym zdaniem ochrona w tej formie ma rację bytu w dłuższej perspektywie czasu, czy to typowa 'ściema' i wygodne miejsce dla kilku emerytów w którym mogą dorobić parę złotych?
Pozdrawiam!
chrzanowski 
   

Bywalec


Wiek: 55
Dołączył: Czw Paź 23, 2008 19:54
Posty: 38
Skąd: gdańska

PostWysłany: Czw Paź 15, 2009 21:57    Temat postu: Re: Ochrona

Drogi sąsiedzie a jaka masz propozycje

Ja zamieszkuje w budynku nr. 16 posiadam alarm i monitoring wiec ochrona nie jest mi potrzebna i szlaban mi sie nie przydaje wiec jestem za zrezygnowaniem z tych elementów
Agnieszka0303 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Śro Lip 02, 2008 19:41
Posty: 96
Skąd: Gdańsk / Sopot

PostWysłany: Pią Paź 16, 2009 9:21    Temat postu: Re: Ochrona

dzieki tej naszej swietnej ochronie latem w nocy nie moglam otwierac okien -ich magiczna budka jest tuz przy moich oknach- gdyz calymi nocami stali przed budka i na przemian otwierali piwko i darli sie a gdy przyjezdzal samochod kontrolny otwieral drzwi od auta i muza na cala p...
Po kilku interwencjach dopiero sie uspokoilo-choc nie zawsze jest cicho.
Co do przepustek to jeszcze ani razu mi jej nie sprawdzali wiec nie moge powiedziec ze cokolwiek robia.
Tak samo wczoraj wieczorem przyjechala policja na osiedle bo gdzies bylo wlamanie i rozbawiona ochrona oczywiscie o niczym nie wiedziala.
Dla mnie ta ochrona to jakas zenada i tyle-dziadkowie nic nie robia tylko siedza i chleja....
Marcin-K 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Lip 19, 2009 11:19
Posty: 11
Skąd: Gdańsk-Morena-Myśliwska

PostWysłany: Pią Paź 16, 2009 13:24    Temat postu: Re: Ochrona

Tez jestem przeciwnikiem pseudo ochrony tym bardziej, że koszt miesięczny dla każdego lokalu to 47,55zł (22918,82zł dla całej wspólnoty)!!!
Taniej by wyszło zatrudnić dwóch lub trzech emerytów, którzy odpowiadaliby za otwieranie szlabanu...
Najlepsze jest to, że w przypadku jakiegokolwiek włamania ochrona nie ponosi żadnej odpowiedzialności - musi być tylko wypełniony zeszyt zdarzeń, a pan ochroniarz musi być trzeźwy (wiadomości sprawdzone-miałem włamanie do komórki lokatorskiej pod koniec sierpnia).
Osobiście jestem za większą ilością kamer, z których obraz byłby dostępny np. online w internecie.
BoniaX 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Pią Lut 27, 2009 14:59
Posty: 35
Skąd: Gdańsk-Przymorze

PostWysłany: Pią Paź 16, 2009 13:33    Temat postu: Re: Ochrona

Marcin-K napisał:

Osobiście jestem za większą ilością kamer, z których obraz byłby dostępny np. online w internecie.


Big Brother?
Agnieszka0303 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Śro Lip 02, 2008 19:41
Posty: 96
Skąd: Gdańsk / Sopot

PostWysłany: Nie Paź 18, 2009 11:09    Temat postu: Re: Ochrona

Dziś w nocy okolo godziny 2 gosc z imprezy z budynku nr 12 z klatki c uderzyl wycofujac samochod w szlaban.Facet byl pod "glebokim wplywem" wiec ochrona wezwala tylko woz kontrolny bo facet chcial sie dogadac.Sami domyscie sie jak facet dogadal sie z ochrona ktora pozwolila mu spowrotem wsiasc w auto i odjechac...
Za taka ochrone to ja dziekuje bardzo...
Noite 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Pią Sie 31, 2007 11:08
Posty: 670
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Paź 18, 2009 11:37    Temat postu: Re: Ochrona

dlaczego Ty nie wezwałaś policji, skoro to widziałaś?
Sasiedzi7 
   

Stały bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Wto Paź 21, 2008 7:59
Posty: 58
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz

PostWysłany: Nie Paź 18, 2009 15:29    Temat postu: Re: Ochrona

Co powiecie na to?

Jedna z ofert Biall-Netu:

MONITORING

* możemy zainstalować kamery w dowolnie wybranym miejscu na osiedlu, co w olbrzymim stopniu poprawi bezpieczeństwo mieszkańców
* nasz profesjonalny system monitoringu osiedla działa w oparciu o naszą infrastrukturę sieci LAN i Internet
* możemy stworzyć centralę monitoringu, w której znajdować się będą urządzenia nagrywające, pulpit, monitory oraz oprogramowanie nadzorujące i usprawniające pracę kamer
* istnieje możliwość, aby każdy z mieszkańców mógł wybrać obraz z dowolnej kamery, a następnie wyświetlić go na monitorze własnego komputera
* w przyszłości dzięki infrastrukturze monitoringu zarządca danego osiedla będzie mógł odczytywać informacje z wodomierzy oraz mierników energii
* możliwe jest także powiązanie struktury monitoringu z systemami alarmowymi
* w zależności od wielkości osiedla, form budynków, a także preferencji mieszkańców jesteśmy w stanie zaprojektować, a następnie zbudować system monitoringu na każdym osiedlu po stosunkowo niskich cenach




Moim zdaniem warto się zastanowić..
Marcin-K 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Lip 19, 2009 11:19
Posty: 11
Skąd: Gdańsk-Morena-Myśliwska

PostWysłany: Nie Paź 18, 2009 16:31    Temat postu: Re: Ochrona

Moim zdaniem nawet trzeba..Smile
Agnieszka0303 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Śro Lip 02, 2008 19:41
Posty: 96
Skąd: Gdańsk / Sopot

PostWysłany: Nie Paź 18, 2009 17:54    Temat postu: Re: Ochrona

policje ma obowiazek wezwac ochrona nie ja.ja nie widzialam calego zdarzenia obudzil mnie huk-czekalam az przyjedzie policja bo myslalam ze ja wezwali-ale za to nakrecilam wspanialy filmik pt: jak liczyc otrzymana lapowke...
Jutro mam przekazac go administracji i szefowi aresu.
Highlander 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Wrz 22, 2008 13:27
Posty: 63
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Paź 18, 2009 18:41    Temat postu: Re: Ochrona

Sasiedzi7 napisał:
Moim zdaniem warto się zastanowić..


Zastanawiać się możemy. Niestety na razie "dominujący głos" wykluczył jakiekolwiek zmiany formy ochrony.
Kajtek 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 47
Dołączył: Nie Gru 28, 2008 11:49
Posty: 295
Skąd: Strzyża

PostWysłany: Nie Paź 18, 2009 20:37    Temat postu: Re: Ochrona

A może wrzucisz ten filmik na jakiś ogólnodostępny serwer? Np youtube?
Pozdrawiam
jona.gb 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Mar 26, 2009 14:28
Posty: 96
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Paź 19, 2009 8:41    Temat postu: Re: Ochrona

W sobotę wieczorem, ochrona wpuściła przez szlaban moich znajomych - bez słowa, też jestem zdania, że przy takiej ochronie wystarczy nam pilot do szlabanu.
biszczan 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Paź 05, 2009 8:35
Posty: 26
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz

PostWysłany: Pon Paź 19, 2009 11:01    Temat postu: Re: Ochrona

wy macie chociaż szlaban Wink
a tak serio to czy obraz z kamer jest zapisywany i trzymany np. przez tydzień. Na zebraniu wspólnoty dowiedziałem się ze niby 5tyg. ale jak jest w praktyce.
rw 
   

VIP


Dołączył: Pon Maj 05, 2008 12:48
Posty: 803
Skąd: Gdn

PostWysłany: Pon Paź 19, 2009 11:21    Temat postu: Re: Ochrona

jedno jest pewne - w obecnej formie taka ochrona nie ma racji bytu.
trzeba przejrzec umowe z aresem.
nie wyobrazam sobie zeby nie ponosili odpowiedzialnosci za wlamania/akty wandalizmu na osiedlu - w koncu "po cos" tutaj siedza.
do otwierania szlabanu sa piloty a nie dziady za 30.tys/mies.

Agnieszka0303 - prosba o udostepnienie nagrania rowniez mieszkancom.
sprawe z uszkodzonym szlabanem trzeba wyjasnic!
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama