portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Nad Wodą - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Bezpieczeństwo na osiedlu » Forum » Ochrona
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Ochrona

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
milan2009 
   

Nowy na forum


Wiek: 43
Dołączył: Śro Paź 21, 2009 11:02
Posty: 4
Skąd: Gdańsk-Nad Wodą

PostWysłany: Śro Paź 21, 2009 14:40    Temat postu: Re: Ochrona

Czy ktoś Ci wmawia brednie?? BO ja nie zauważyłem.

Co to za różnica 22:01 czy 2:00 czy 5:48 - cisza nocna a przede wszystkim kultura ,rozsądek i dobre wychowanie zobowiązuje.

Kolega w ochronie - ciekawe ciekawe -zbesztany z błotem właśnie tej nocy -bajka.Kto tu pisze brednie.

Obowiązkiem ochrony w takiej sytuacji jest również wezwanie policji.Po co nam taka ochrona - jednych trzepie inny zezwala na nocne imprezy po znajomości.

Ares Go Home!!
Sebabmw 
   

Forum Ekspert


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lut 18, 2009 11:28
Posty: 447
Skąd: Gdańsk Piecki-Migowo

PostWysłany: Śro Paź 21, 2009 15:24    Temat postu: Imprezki

Tylko chyba zaczynamy mieszać pojęcia..........
Ochrona jest od zapobiegania, wandalizmowi, kradzieżom itp.

Nie od uciszania, no chyba, że impreza przeniosła się z mieszkania na teren osiedla.

Dobrym zwyczajem byłoby poinformować sąsiadów, że mam urodziny, parapetówę itp i może być głośno najbliższej nocy. Takie okazje są co weekend i szkoda tym zajmować ochronę.

Po ostatniej akcji według mnie się poprawiło. Notują samochody bez identyfikatorów, pytają gdzie dokąd się idzie na ścieżce koło 17-tki, patrolują hale garażowe. Myślę, że z czasem się wyrobią i będzie ok.

Na razie trwa tzw. docieranie, bo nasze osiedle jest na pół otwarte i chronienie go nie jest łatwe.
Seba
marta.g 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pon Kwi 20, 2009 8:49
Posty: 216
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Paź 21, 2009 15:37    Temat postu: Re: Ochrona

milan2009 napisał:
Czy ktoś Ci wmawia brednie?? BO ja nie zauważyłem.

Co to za różnica 22:01 czy 2:00 czy 5:48 - cisza nocna a przede wszystkim kultura ,rozsądek i dobre wychowanie zobowiązuje.

Kolega w ochronie - ciekawe ciekawe -zbesztany z błotem właśnie tej nocy -bajka.Kto tu pisze brednie.

Obowiązkiem ochrony w takiej sytuacji jest również wezwanie policji.Po co nam taka ochrona - jednych trzepie inny zezwala na nocne imprezy po znajomości.

Ares Go Home!!


Czym innym jest zabawa we własnym mieszkaniu (nawet głośna), a czym innym wjeżdżanie po pijaku w szlaban i uciekanie z miejsca zdarzenia!!!

Mieszkasz na nowym osiedlu, więc musisz liczyć się z tym, że przez najbliższe kilka miesięcy będą parapetówki (nawet te głośne, chociaż może zimą ludzie nie będą otwierali wszystkich okien i drzwi Kwadratowy ). Ja też zamierzam takową zrobić i jeśli sobie życzysz, mogę Cię wcześniej osobiście uprzedzić, ale nie licz na to, że o 21:59 wyłączę cały sprzęt grający jaki w domu posiadam. Mogę natomiast obiecać, że nie mam zamiaru po imprezie wjeżdżać w szlaban i uciekać, licząc, że ktoś inny za to zapłaci Hyhy
milan2009 
   

Nowy na forum


Wiek: 43
Dołączył: Śro Paź 21, 2009 11:02
Posty: 4
Skąd: Gdańsk-Nad Wodą

PostWysłany: Śro Paź 21, 2009 15:59    Temat postu: Re: Ochrona

Ja jestem za parapetówkami ,za imprezami bo jestem wesołym człowiekiem ale trzeba znać umiar i tyle.

A moim zdaniem ochrona powinna też w sytuacjach przeginania reagować .
BoniaX 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Pią Lut 27, 2009 14:59
Posty: 35
Skąd: Gdańsk-Przymorze

PostWysłany: Śro Paź 21, 2009 16:03    Temat postu: Re: Ochrona

milan2009 napisał:
Ja jestem za parapetówkami ,za imprezami bo jestem wesołym człowiekiem ale trzeba znać umiar i tyle.

A moim zdaniem ochrona powinna też w sytuacjach przeginania reagować .


Po prostu szanujmy się nawzajem i uwzględniajmy to że mamy sąsiadów, dla których nasze zachowanie może być uciążliwe...

Z sąsiadami trzeba żyć dobrzeSmile
slonek 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Nie Paź 05, 2008 22:44
Posty: 208
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Paź 21, 2009 16:07    Temat postu: Re: Ochrona

Moim zdaniem parapetowki byly i beda tak jak byly i beda prace remontowe. sztuka w tym zeby wziac pod uwage innych i zeby jednorazowe parapetowki nie przeksztalcaly sie w coweekendowe balangi.
slonek 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Nie Paź 05, 2008 22:44
Posty: 208
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Paź 21, 2009 16:14    Temat postu: Re: Ochrona

A do Agnieszki0303:
Cytat:
gdyz calymi nocami stali przed budka i na przemian otwierali piwko i darli sie a gdy przyjezdzal samochod kontrolny otwieral drzwi od auta i muza na cala p...
Po kilku interwencjach dopiero sie uspokoilo-choc nie zawsze jest cicho.

Cytat:
No i ujawnil sie wkoncu ten kto wezwal policje-masz pecha i nie zwalaj tego na ochrone bo wtedy byli oni powiadomieni o parapetowie i na ochronie siedzial moj znajomy-a tak pozatym to sprawdzalam kto dzwonil-nawet sami krecili beke ze jakas rozchisteryzoawna baba biegala po osiedlu i sprawdzala na kogo by tak dzisiaj wezwac policje...

Bez urazy, ale dostrzegam tu swoistą schizofrenie...zależy Ci na ciszy czy wolności imprezowania? Czy może na jednym albo drugim, w zależnosci od tego na co masz ochotę? Ciężko chyba będzie Cię usatysfakcjonować...
A jeśli chodzi o zgłaszanie przestępstw:
Cytat:
policje ma obowiazek wezwac ochrona nie ja

Cytat:
wiec to tobie radze postudiowac prawo bo ja juz je ukonczylam.

to polecam odświeżyć podstawy....Art. 304. § 1. Kodeksu Postępowania Karnego mówi:
Cytat:
Kazdy dowiedziawszy sie o popelnieniu przestepstwa sciganego z urzedu ma spoleczny obowiazek zawiadomic o tym prokuratora lub Policje.
Agnieszka0303 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Śro Lip 02, 2008 19:41
Posty: 96
Skąd: Gdańsk / Sopot

PostWysłany: Śro Paź 21, 2009 18:26    Temat postu: Re: Ochrona

I tu kolejny problem- sasiadow powiadomilam i niektorych zaprosilam wiec z laski swojej zostaw mnie juz w spokoju...
Agnieszka0303 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Śro Lip 02, 2008 19:41
Posty: 96
Skąd: Gdańsk / Sopot

PostWysłany: Śro Paź 21, 2009 20:33    Temat postu: Re: Ochrona

parapetowe robilam raz i to w weekend po powiadomieniu sasiadow i ochrony a oni imprezowali dzien w dzien w srodku tygodnia wiec moze zauwazasz jakas roznice.
Ochrona jest tu od dbania o osiedle nie ja , nie po to buli om sie taka kase.
marta.g 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pon Kwi 20, 2009 8:49
Posty: 216
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 7:26    Temat postu: Re: Ochrona

slonek napisał:

to polecam odświeżyć podstawy....Art. 304. § 1. Kodeksu Postępowania Karnego mówi:
Cytat:
Kazdy dowiedziawszy sie o popelnieniu przestepstwa sciganego z urzedu ma spoleczny obowiazek zawiadomic o tym prokuratora lub Policje.


To skontaktuj się natychmiast z właścicielem mieszkania, z którego wyszedł pan niszczący szlaban i zapytaj się jak on mógł go wypuścić w takim stanie z domu, wiedząc, że będzie prowadzić samochód i nie wezwał policji zgodnie z jego społecznym obowiązkiem???!!! Rolling Eyes
slonek 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Nie Paź 05, 2008 22:44
Posty: 208
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 9:59    Temat postu: Re: Ochrona

Bardzo dobry pomysł. Dokładnie tak.
Jeżeli ten właściciel mieszkania pił z gościem i potem widząc jego stan pozwolił mu wsiąść do auta to tak jakby naćpanemu nastolatkowi pozwolił wziąć broń rodziców i wyjść na ulicę.
Musimy reagować na takie sytuacje niezależnie od tego czy mamy ochronę czy nie , i niezależnie od tego jak ta ochrona pracuje.
Bo inaczej jak to sobie wyobrażacie? Następnym razem jak ktoś bedzie kradł nasze samochody, mazał sprayem nasze bloki, sprzedawał prochy naszym dzieciom to nikt z nas nie kiwnie palcem bo to sprawa policji, a wszyscy jej przecież płacimy naszymi podatkami?
yplocka 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Wto Lut 01, 2005 21:50
Posty: 215
Skąd: Morena

PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 23:19    Temat postu: Ochrona

Nasza ochrona jest cudowna. Leśne dziadki po godzinie 17, czyli po zapadnięciu zmroku nie wychodzą z budki. Szlaban od dwóch dni jest cały czas podniesiony. Jaka to ochrona? Co ze sprawdzaniem wjazdówek? To jest jakiś absurd. I my za to płacimy grube pieniądze? Za co pytam?
marta.g 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pon Kwi 20, 2009 8:49
Posty: 216
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 7:22    Temat postu: Re: Ochrona

Polecam lekturę:
http://gdansk-nad-woda.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=44374&start=0
wip600 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Wto Wrz 01, 2009 13:24
Posty: 270
Skąd: Gdańsk-Morena-Myśliwska

PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 7:27    Temat postu: Re: Ochrona

Dokładnie jak powyżej Cool A szlaban jest podniesiony już od ponad tygodnia Zalamany
chrzanowski 
   

Bywalec


Wiek: 55
Dołączył: Czw Paź 23, 2008 19:54
Posty: 38
Skąd: gdańska

PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 11:24    Temat postu: Re: Ochrona

podniesiony bo uszkodzony
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama