portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Nad Wodą - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Administracja i zarządzanie » Forum » KOSZTY UTRZYMANIA NIERUCHOMOŚCI WSPÓLNEJ
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

KOSZTY UTRZYMANIA NIERUCHOMOŚCI WSPÓLNEJ

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
piotrekgda 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Czw Kwi 02, 2009 14:01
Posty: 49
Skąd: Gdańska

PostWysłany: Czw Paź 07, 2010 23:51    Temat postu: KOSZTY UTRZYMANIA NIERUCHOMOŚCI WSPÓLNEJ

Nie wiem jak pozostałym mieszkańcom, ale wydaje mi się że koszty utrzymania nieruchomości wspólnej osiągają jakiś surrealistyczny poziom. wg ostatniego zawiadomienia jakie dostałem dzisiaj od zarządu wspólnoty płacę comiesięcznie 200pln na utrzymanie nieruchomości wspólnej. Obsługa techniczna nieruchomości i utrzymanie czystości wraz z pielęgnacją zieleni kosztuje mnie (66,64m) 92pln miesięcznie. dodatkowo media wspólne 23pln i ochrona. Tak jak uważam koszty ochrony za uzasadnione - Panów ochroniarzy widać, pilnują, patrolują, są przy szlabanie - ok. ale obsługi technicznej nieruchomości na osiedlu nie widziałem - w moim korytarzu od 2miesięcy rozwalona jest lampa i nie swieci ( nie kwestia żarówki) - temat zgłoszony - a obsługi technicznej nie ma i nie ma. Kafle przy wejściu do klatki odchodzą - od początku - i nic. ponoć jest Pan konserwator - ale jak go prosiłem o pomoc przy bezpiecznikach (korzystając z numeru tel z biuletynu) to nie miał czasu i mógł się umówić za tydzień. A co z pozycją związaną z pielęgnacją zieleni - rozumiem że jesienią i zimą również mam za tę pielęgnację płacić ??to jakiś absurd. Coś tu jest nie tak. Do tego uważam że prawie 50pln na wynagrodzenie zarządu to stanowczo za dużo. Mam wątpliwości co do właściwego zarządzania naszymi pieniędzmi i wspólnotą przez zarząd - szukam zainteresowanych i mogących pomóc przy zorganizowaniu kontroli zewnętrznej nad działaniami zarządu.
marta.g 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pon Kwi 20, 2009 8:49
Posty: 216
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Paź 08, 2010 10:24    Temat postu: Re: KOSZTY UTRZYMANIA NIERUCHOMOŚCI WSPÓLNEJ

Przecież nie było żadnych podwyżek (za wyjątkiem ogrzewania), więc nie rozumiem o co chodzi, skoro to są koszty zatwierdzone na zebraniu w marcu (ustalone jeszcze przez pana WP a nie nowy zarzad) i płacimy tyle samo od tej pory. Co do utrzymania zieleni to zimą ta pozycja zmienia się w odśnieżanie, więc wszystko się zgadza. Nie twierdzę, że płacimy niskie czynsze, ale najdroższych w okolicy tez nie mamy, więc bez przesady Kwadratowy
rukon1 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Lip 15, 2009 8:28
Posty: 245
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Paź 08, 2010 10:57    Temat postu: Re: KOSZTY UTRZYMANIA NIERUCHOMOŚCI WSPÓLNEJ

tez sie zastanawiałem co to ta "obsługa techniczna" i dlaczego miesięcznie z całego osiedla kosztuje 20.000 zł?
rukon1 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Lip 15, 2009 8:28
Posty: 245
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Paź 08, 2010 11:02    Temat postu: Re: KOSZTY UTRZYMANIA NIERUCHOMOŚCI WSPÓLNEJ

Co do kosztów utrzymania zieleni - chyba przestanę opłaca ta pozycje rachunku . Dla mnie zieleń to przede wszystkim jej brak na niedokończonej skarpie. Za co mam płacic ?! za olanie sprawy ?
marta.g 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pon Kwi 20, 2009 8:49
Posty: 216
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Paź 08, 2010 12:47    Temat postu: Re: KOSZTY UTRZYMANIA NIERUCHOMOŚCI WSPÓLNEJ

To ja też nie płace za zieleń, bo mam przed oknem niewykończony mur oporowy i musiałam na własny koszt obsadzić go bluszczem. I nie płacę za utrzymanie placów zabaw, bo nie mam dzieci, a sama nie korzystam ze ślizgawek i drabinek. Aaaa! I jeszcze napiszę do administracji, żeby zwrócili mi kasę na konserwację wind dla niepełnosprawnych, bo nigdy nimi nie jechałam. Mr. Green Ludzie, był już taki temat - tak to jest jak się mieszka we wspólnocie i trzeba partycypowac we WSZYSTKICH kosztach, nawet tych, które nas nie dotyczą albo tylko w małym stopniu. Nie sądzisz chyba, że trawa na częsciach wspólnych kosi się sama i to za darmo? Na osiedlu mamy równiez inną roślinność niż tylko skarpa. I żeby nie było, jak będzie ustawa o jej zasadzeniu ze środków wspólnoty, to chociaż mnie to nie dotyczy, to będę za Wink
Noite 
   

VIP


Wiek: 41
Dołączył: Pią Sie 31, 2007 11:08
Posty: 670
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Paź 08, 2010 13:24    Temat postu: Re: KOSZTY UTRZYMANIA NIERUCHOMOŚCI WSPÓLNEJ

a ja nigdy nie byłem powyżej 1 piętra na klatce schodowej, będę płacić tylko połowę za sprzątanie Kwadratowy
zachariasz 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lut 15, 2009 11:51
Posty: 78
Skąd: gdańsk-żabianka

PostWysłany: Pią Paź 08, 2010 13:27    Temat postu: Re: KOSZTY UTRZYMANIA NIERUCHOMOŚCI WSPÓLNEJ

nasze czynsze są horrendalne i tak. pomnóżmy te kwoty utrzymania nieruchomosci wspolnej wszystkich mieszkan to wychodzi niewyobrazalna kwota miesieczna ... ja musze 3 lata pracowac i nic nie wydawac zeby taka kase miec.
marta.g 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pon Kwi 20, 2009 8:49
Posty: 216
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Paź 08, 2010 13:59    Temat postu: Re: KOSZTY UTRZYMANIA NIERUCHOMOŚCI WSPÓLNEJ

Noite napisał:
a ja nigdy nie byłem powyżej 1 piętra na klatce schodowej, będę płacić tylko połowę za sprzątanie Kwadratowy


Ja też! To płaćmy tylko za 1/4 bo zajmujemy 1 z 4 kondygnacji, więc nie wiem czemu chcesz płacić tylko połowę mniej Kwadratowy I każmy sąsiadom z wyższych kondygnacji się do nas dokładać, bo muszą przejśc parterem i zostawiają u nas swój brud Mr. Green
piotrekgda 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Czw Kwi 02, 2009 14:01
Posty: 49
Skąd: Gdańska

PostWysłany: Pią Paź 08, 2010 14:36    Temat postu: Re: KOSZTY UTRZYMANIA NIERUCHOMOŚCI WSPÓLNEJ

Być może się czepiam. dla mnie koszty są duże i jakoś nie realne. nie chce płacić tylko za to co mnie dotyczy. Biorąc pod uwagę że np. ochrona - której pracę widać - patroluje i pilnuje szlabanu i generalnie są non stop za 30pln miesięcznie (w moim przypadku), Co dałoby się zrobić za prawie 100pln miesięcznie - które płacę za sprzątanie, obsługę techniczną i koszenie paru trawników. Przepraszam ale uważam że to nie współmiernie dużo - klatka schodowa na moim piętrze jest generalnie zawsze brudna - sprzątana prawdopodobnie raz w tygodniu. Przez 1,5 roku jak tu mieszkam widziałem ekipy sprzątające 3 razy (może na nie nie trafiałem) koszenie to 3 akcje w roku - kiedy się kosi trawę na całym osiedlu. Generalnie nie widzę tych 100pln przełożone na jakiekolwiek konkretne działania. Z tąd sądzę że koszty są za duże lub niegospodarnie naliczone. W zeszłą zimę płaciłem czynsz+zaliczki 454pln a w tą zimę mam płacić 615pln - to czuję różnicę.
Uważam że 45pln które mam płacić za wynagrodzenie zarządu - to również jakiś duży koszt - nikt mnie nie pytał czy będę tyle płacił i jak chcę wynagrodzić zarząd - biorąc pod uwagę że mieszkań jest ponad 450 - niech będzie 400 a średnia opłata miesięczna każdego lokatora to 40pln - to zarząd zarabia 16000pln - trochę dużo biorąc pod uwagę że zarząd nie pracuje na stałe a "z doskoku" - a ile jest osób w zarządzie? 4? 5?. Zbyt dużo - ja się nie godzę na takie opłaty - i na pewno przy okazji kolejnego spotkania z mieszkańcami - mimo braku czasu - będę chciał w nim wziąć udział. nie ufam tej ekipie niestety. coś źle gospodarzą.
gardel 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Sie 05, 2008 19:15
Posty: 96
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Paź 08, 2010 14:45    Temat postu: Re: KOSZTY UTRZYMANIA NIERUCHOMOŚCI WSPÓLNEJ

nie ulega wątpliwości, że jako wspólnota ponosimy koszty użytkowania części wspólnych a także ich utrzymania, konserwacji itp.
i to jest normalne;

jednak normalną sprawą jest też zapytanie o rozliczenie z kosztów takich działań,
z dokładnym wyszczególnieniem poszczególnych aktywności
- i potwierdzeniem ich realizacji; mamy prawo wiedzieć, jak wydawane są nasze pieniądze;

a swoją drogą dziwne, że Zarząd nie przedstawia rozliczeń
(w ogóle "aktywność" Zarządu chyba nieco ostatnio słabnie... ??)


myślę też, że jeśli są wątpliwości - to trzeba zwrócić się bezpośrednio do Administracji z prośbą o dokładne wyjaśnienie poszczególnych kosztów;
na forum możemy sobie ponarzekać, pospierać się trochę itd.
jednak wiążących decyzji i tak nie ustalimy raczej Smile
marta.g 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pon Kwi 20, 2009 8:49
Posty: 216
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Paź 08, 2010 14:58    Temat postu: Re: KOSZTY UTRZYMANIA NIERUCHOMOŚCI WSPÓLNEJ

piotrekgda napisał:
Uważam że 45pln które mam płacić za wynagrodzenie zarządu - to również jakiś duży koszt - nikt mnie nie pytał czy będę tyle płacił i jak chcę wynagrodzić zarząd - biorąc pod uwagę że mieszkań jest ponad 450 - niech będzie 400 a średnia opłata miesięczna każdego lokatora to 40pln - to zarząd zarabia 16000pln - trochę dużo biorąc pod uwagę że zarząd nie pracuje na stałe a "z doskoku" - a ile jest osób w zarządzie? 4? 5?. Zbyt dużo - ja się nie godzę na takie opłaty - i na pewno przy okazji kolejnego spotkania z mieszkańcami - mimo braku czasu - będę chciał w nim wziąć udział. nie ufam tej ekipie niestety. coś źle gospodarzą.


Wynagrodzenie Zarządu to zaledwie 0,10 zł/m2 z 0,62 zł, które płacisz na ADMINISTRACJĘ. Reszta, tj. 0,52 zł trafia do biura administracji i pracowników, którzy siedzą tam od pn. do pt. Przelicz więc sobie jeszcze raz, ile płacisz samemu Zarządowi, bo w moim przypadku jest to 5,50 zł do podziału na 5 osób, więc szału nie ma Very Happy Biorąc pod uwagę te 400 mieszkań o których wspomniałeś i zakładając, że średni metraż to ok. 70 m2 wychodzi na to, że każdy z członków zarabia ok. 550 zł Cool Rewelacji chyba nie ma, ale niedługo nowe wybory, więc chętni do podreperowania ta zawrotną sumą domowego budżetu mogą się zgłaszać Wink
evident 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Paź 08, 2010 14:30
Posty: 39
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Paź 08, 2010 15:39    Temat postu: Re: KOSZTY UTRZYMANIA NIERUCHOMOŚCI WSPÓLNEJ

piotrekgda napisał:
W zeszłą zimę płaciłem czynsz+zaliczki 454pln a w tą zimę mam płacić 615pln - to czuję różnicę.


Też poczuliśmy i też zaczyna nas to wszystko zastanawiać. Czy ktoś tu się na tym zna? Może się temu przyjrzeć?


marta.g napisał:
wychodzi na to, że każdy z członków zarabia ok. 550 zł Cool Rewelacji chyba nie ma, ale niedługo nowe wybory, więc chętni do podreperowania ta zawrotną sumą domowego budżetu mogą się zgłaszać Wink


550 złotych to nie tak mało...tym bardziej, że mamy aż pięciu członków zarządu (w sumie nie wiadomo po co, wszędzie jest po 3), a większość roboty wykonuje administracja. Jak będą nowe wybory musimy ustalić stałą liczbę członków zarządu, a nie brać wszystkich, którzy chcą Laughing
rukon1 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Lip 15, 2009 8:28
Posty: 245
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Paź 08, 2010 15:40    Temat postu: Re: KOSZTY UTRZYMANIA NIERUCHOMOŚCI WSPÓLNEJ

marta.g napisał:
Ludzie, był już taki temat - tak to jest jak się mieszka we wspólnocie i trzeba partycypowac we WSZYSTKICH kosztach,

Podobnie jak wspólnota powinna - moim skromnym zdaniem - zajmowac sie WSZYSTKIMI terenami wspólnymi.. to chyba logiczne, czy nie? Myślę o korelacji obowiązków i uprawnien. Poza tym murek oporowy to póki co (tzn. dopoki nie zbutwieje i nie porośnie mchem) chyba jeszcze nie zieleń ...


Ostatnio zmieniony przez rukon1 dnia Fri Oct 08, 2010 15:59, liczba edycji: 1
maniana 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Paź 08, 2010 13:25
Posty: 17
Skąd: gdańsk - Morena

PostWysłany: Pią Paź 08, 2010 15:50    Temat postu: Re: KOSZTY UTRZYMANIA NIERUCHOMOŚCI WSPÓLNEJ

ja również zgadzam się z tym że opłaty mam dość wysokie ( pytając znajomych z innych nowych osiedli wiem że płacą mniej za mieszkanie o podobnej powierzchni)
również zauważyłam że ekipa sprzątająca sprząta klatki raz no MAX dwa razy w tyg.
Obsługa techniczna ... zainterweniowała na parę moich zgłoszeń, ale ostatnio cisza..
a co do płytek popękanych na klatce radzę napisać pismo i załączyć zdjęcie i udać się z takim pisemkiem do arskomu ( do biura) niech pokwitują odbiór. u mnie po tyg było zrobione ,a z administracją walczyłam od 2-3 miesiecy.
piotrekgda 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Czw Kwi 02, 2009 14:01
Posty: 49
Skąd: Gdańska

PostWysłany: Sob Paź 09, 2010 0:26    Temat postu: Re: KOSZTY UTRZYMANIA NIERUCHOMOŚCI WSPÓLNEJ

Cytat:
a co do płytek popękanych na klatce radzę napisać pismo i załączyć zdjęcie i udać się z takim pisemkiem do arskomu ( do biura) niech pokwitują odbiór. u mnie po tyg było zrobione ,a z administracją walczyłam od 2-3 miesiecy


tyle że ja nie chce o nic walczyć w taki sposób. mam od tego administratorów, zarząd - czy ja naprawdę płacąc 100 miesięcznie za obsługę nieruchomości + 45pln kosztu - jak to jest określone w rachunku - WYNAGRODZENIA ZARZĄDU - mam biegać z aparatem i z pismami żeby ktoś przyjrzał się w jakim stanie są budynki i wyłapał uszkodzenia (dokonał ich napraw). Uważam że kwoty są nieadekwatne do działań - i wyjątkowo wysokie w stosunku do innych nowych osiedli.

marta.g napisał:
Biorąc pod uwagę te 400 mieszkań o których wspomniałeś i zakładając, że średni metraż to ok. 70 m2 wychodzi na to, że każdy z członków zarabia ok. 550 zł


droga Marto G. - nie wiem skąd wzięłaś te wiadomości dotyczące wynagrodzenia zarządu - na ten moment to dla mnie jest to tylko twoja opinia - a na moim rachunku mam konkretny fakt - pozycje - WYNAGRODZENIE ZARZĄDU 45PLN/MSC. Wiem że w innych wspólnotach istnieje instancja jak Komisja Rewizyjna kontrolująca działania zarządu i administracji. Być może warto się przyjrzeć jak są wydawane nasze pieniądze. A mieszkań dokładnie jest 482.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama